Sport

Dodano: 09/05/2019 - numer 2322 - 09.05.2019
TENIS Hurkacz i Kubot w drugiej rundzie madryckiego turnieju Wrocławianin pokonał w dwóch setach Australijczyka Aleksa de Minaura 6:3, 6:4. Tym samym polski tenisista awansował do drugiej rundy turnieju ATP 1000 w Madrycie. 22-latek nie miał większych problemów z mniej doświadczonym przeciwnikiem. Pierwszego seta wygrał w zaledwie 30 minut. To zwycięstwo sprawiło, że Hurkacz po raz pierwszy awansuje do czołowej pięćdziesiątki światowego rankingu ATP. W drugiej rundzie wrocławianin zmierzy się z wyżej notowanym Francuzem Lucasem Pouille’em. Łukasz Kubot również przeszedł pierwszą rundę madryckiego turnieju. Grający w parze z Brazylijczykiem Marcelem Melo Polak pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa i Japończyka Bena McLachlana 7:5, 5:7,