Dokumenty auta w telefonie

CYFRYZACJA \ Dane z dowodu rejestracyjnego trafiły na smartfony

numer 2325 - 13.05.2019Gospodarka

Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o nową usługę mPojazd, która będzie zawierała dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC, a także będzie przypominała o terminie ważności ubezpieczenia oraz badania technicznego – poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski. Przypomniał też, że resort przygotowuje zmiany prawne, które pozwolą na zniesienie obowiązku wożenia ze sobą prawa jazdy.

W aplikacji mObywatel od kilku dni funkcjonuje usługa mPojazd. Postanowiliśmy zaoferować ją z dwóch powodów. Po pierwsze, w przypadku braku czy nieposiadania przy sobie dokumentów pojazdu, w momencie gdy następuje kontrola, usługa mPojazd ma nam pomóc przejść kontrolę sprawnie – powiedział Zagórski. – Po drugiem, w sytuacji, gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego będziemy mogli okazać dokumenty, korzystając z usługi mPojazd – dodał.

Minister poinformował, że jedną z funkcjonalności nowej usługi będzie przypominanie o zbliżającym się terminie badania technicznego i zbliżającym się końcu ubezpieczenia OC. Nowa usługa pokazuje informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu, w tym nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariantzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się