Wsparcie dla środowiska

numer 2325 - 13.05.2019Gospodarka

EKOLOGIA Wapnowanie gleb, usuwanie folii rolniczych oraz porzuconych odpadów, gospodarka wodno-ściekowa poza granicami aglomeracji, adaptacja do zmian klimatu i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest – to nowe programy priorytetowe Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Resort środowiska na bieżąco reaguje na pojawiające się potrzeby społeczne i kolejne wyzwania w zakresie ekologii. Poprzez NFOŚiGW wdrażane są nowe programy priorytetowe, które stale poszerzają krąg beneficjentów. Dzięki temu rozwiązują one, zwłaszcza w wymiarze lokalnym, problemy związane z ochroną wód, ziemi, powietrza i klimatu, a tym samym poprawiają jakość życia mieszkańców – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk na konferencji zorganizowanej w siedzibie NFOŚiGW.

Jak poinformował Marek Ryszka, p.o. prezes zarządu NFOŚiGW, fundusz prowadzi już prawie 40 programów, których celem jest wspieranie ochrony środowiska. – Przeznaczamy na te zadania zarówno środki krajowe, jak i zagraniczne, w tym zwłaszcza unijne, pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – podkreślił Ryszkazawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się