fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Jak Nitras i Brejza szukają spisku

WYMYSŁY PO \ Jak politycy PO tworzą aferę, której nie ma

numer 2325 - 13.05.2019Polska

Szklankę zimnej wody na ostudzenie emocji proponuje europoseł Ryszard Czarnecki dwóm posłom PO, Krzysztofowi Brejzie i Sławomirowi Nitrasowi, którzy usiłują robić aferę ze sprawy legalnie wydanej przez Urząd Morski w Szczecinie w ciągu trzech i pół roku kwoty 32 tys. zł za usługi spółki Forum, wydawcy „GPC”. Szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk zapowiedział złożenie pozwu przeciwko posłom PO.

W odpowiedzi na opublikowane w sobotę w internecie nieprawdziwe i bezpodstawne twierdzenia posłów PO Krzysztofa Brejzy i Sławomira Nitrasa, podważające zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie, informujemy, iż przeciwko wyżej wymienionym posłom zostanie skierowany do sądu pozew o ochronę dobrego imienia Urzędu” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. „Nie ma zgody na rozpowszechnianie kłamstw, które uderzają w administrację morską” – informuje w komunikacie minister Gróbarczyk.

Poseł Krzysztof Brejza złożył zapytanie do Urzędu Morskiego w Szczecinie o informację publiczną w sprawie poniesionych przez urząd kosztów reklam, artykułów sponsorowanych w mediach wydawanych przez spółkę Forum SA. Odpowiedź umieścił na Twitterze. Zgodnie z odpowiedzią od 1 grudnia 2015 r. do 30 kwietnia 2019 r. na ten cel wydano 31 999,68 złzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się