Abp Głódź: Wierni muszą wyrazić „współczesne non possumus”

numer 2325 - 13.05.2019Polska

KOŚCIÓŁ Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź powiedział w homilii podczas uroczystości św. Stanisława w Krakowie, że obecnie w Polsce rozbrzmiewa wobec Boga słowo „nie”. Wierni – podkreślił – są zobowiązani wyrazić wobec takich projektów „współczesne non possumus”.

Procesja ku czci św. Stanisława – głównego patrona Polski – przeszła w niedzielę rano z Wawelu do klasztoru oo. Paulinów na Skałce. W uroczystości uczestniczyli m.in.: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, członkowie episkopatu Polski, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, reprezentanci uczelni oraz wierni.

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź powiedział w homilii, że w Krakowie w procesji św. Stanisława idą przybysze z różnych stron Polski, aby oddać należną cześć św. Stanisławowi, biskupowi i męczennikowi, głównemu patronowi ojczyzny, a także, aby w „królewskim Krakowie ogrzać się przy bijącym tu zawsze sercu Polski”.

Abp. Głódź, mówiąc o 30 latach wolności i niepodległego kraju, przypomniał, że miejsce Kościoła określają w nim konstytucja i konkordat ze Stolicą Apostolską, a także ustawy sejmowe



zawartość zablokowana

Autor: red


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się