fot. Twitter/PiS/d

Zwycięstwo zależy od naszego zaangażowania

POLITYKA \ Ostatnia prosta kampanii wyborczej

numer 2325 - 13.05.2019Polska

Prawo i Sprawiedliwość na ostatniej prostej kampanii mobilizuje własnych wyborców. W weekend odbyły się dwie konwencje – w Szczecinie i Bydgoszczy. Wczoraj już tradycyjnie w trasę wyruszył kampanijny bus. – Jak się zmobilizujemy, to zwyciężymy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zwyczajowo wybory do Parlamentu Europejskiego cechują się zdecydowanie niższą frekwencją niż inne elekcje w naszym kraju. Dobry wynik wyborczy w większości zależy więc od frekwencji i mobilizacji. Wczoraj w Szczecinie, a także w sobotę w Bydgoszczy mówił o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński, który apelował do wszystkich zebranych, aby w terenie mobilizowali ludzi do głosowania. – To jest początek takiego cyklu wyborczego: wybory europejskie, parlamentarne, prezydenckie. Wszystko mniej więcej w ciągu roku. W ciągu roku będziemy decydować o losie naszej ojczyzny, o losie Polski, o losie Polaków. Będziemy decydować o tym, w którą stronę pójdziemy i czy obronimy się przed pewnymi bardzo poważnymi zagrożeniami – mówił Kaczyński. Jak podkreślał, stawką w wyborach jest m.in. utrzymanie polskiej waluty, a także utrzymanie dotychczasowej struktury społecznej. Jarosław Kaczyński dużo mówił o rodzinie i atakach na Kościół. W Szczecinie Kaczyński dodał, że niska frekwencja to jedyna szansa opozycji.

– Trzeba namawiać ludzi do tego, by poszli na te wybory. Bo my czasem spotykamy się z takim zjawiskiem: tak, wy poprawiliście nasz los i my na pewno w wyborach parlamentarnych was poprzemy, ale na te europejskie to my nie chodzimy. Tutaj, na tej ziemi, takich postaw jest sporo. Trzeba je przełamywać. To nasz wszystkich wielki obowiązek, bo jedyną szansą tamtych jest to, że nasi nie pójdą. Bo jeśli nasi pójdą, nie mają żadnych szans. Ale czy pójdą, to sprawa wysiłku nas wszystkich, każdego z nas – mówił prezes PiS.

Prawo i Sprawiedliwość w regionach mówi również o inwestycjach, które przeprowadza rządzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się