fot. Twitter/PiS/d

Jak Platforma chroniła pedofilów

Ochrona dzieci \ Kaczyński: To my podjęliśmy tę walkę

numer 2325 - 13.05.2019Temat Dnia

Grzegorz Schetyna zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu uciekanie od problemu pedofilii, choć Platforma Obywatelska jawnie sprzeciwiała się rejestrowi publicznemu pedofilów oraz stawała w obronie oskarżonego o seks z 13-latką Romana Polańskiego. Z czym walczą totalni – pedofilią czy Kościołem?

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, przypomina, że środowisko „Gazety Polskiej” już wielokrotnie podkreślało, jak ważne jest „oddzielenie Kościoła od straszliwych przypadków, uderzających w 99 proc. w uczciwych duchownych i wiernych”. Podkreślił, że równie kompromitujące były niektóre przypadki współpracy z SB, które wiązały się z pedofilią. – Gdyby na czas przeprowadzono lustrację, przypadków pedofilii w Kościele byłoby zdecydowanie mniej – powiedział „GPC”, przywołując przypadek byłego kapelana Lecha Wałęsy, ks. Franciszka Cybuli. Naczelny „Codziennej” dodał: „Dziś w wielu mediach sprawą nie zajmują się ci, którzy chcą walczyć z pedofilią, lecz ci, którzy chcą walczyć z Kościołem”.

Odnosząc się do dokumentu Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”, Tomasz Sakiewicz stwierdził, że takie materiały zawsze ukazują jedynie cząstkę prawdy. – Nieliczne, choć niestety prawdziwe wypadki są wykorzystywane do nagonki na Kościół. Trzeba to bardzo mocno od siebie pooddzielać. Walcząc z tym, obrywają często ci, którzy sami chcieliby te patologie wyeliminować – powiedział Sakiewicz.

Dodał również, że dzisiejsze problemy Kościoła są w pewnej mierze dziedzictwem komunizmu. – Trudno było ustalać prawdę, łapać przestępców, gdy część rzeczy była prowokacją esbecką, a część skrywana, sterowana. Dzisiejsze rany są efektem przeszłości, kiedy Kościół był prześladowany. System totalitarny wykluczał mechanizmy obronne przed tego typu przestępstwami – ocenił Sakiewiczzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Mimier


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się