Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Będą dodatkowe pieniądze dla Śląska

Dodano: 14/05/2019 - numer 2326 - 14.05.2019
Co najmniej 5 mld euro wsparcia otrzymać mają unijne regiony górnicze – to wynik m.in. lobbingu polskich europarlamentarzystów, którzy zajmowali się opracowaniem wieloletniego budżet UE po roku 2020. To ogromna szansa nie tylko dla śląskiego regionu, który już może liczyć na wielkie rządowe wsparcie w ramach Programu dla Śląska, ale i innych części kraju dotkniętych likwidacją górnictwa, gdzie wielkie tereny poprzemysłowe trzeba przywracać do normalnego użytku. Mają to być środki dodatkowe, niezależne od funduszy strukturalnych, spójności czy dostępnych już w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS). Fundusz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej ma z jednej strony finansować w tych regionach modernizację energetyczną, a z drugiej rewitalizację miast górniczych,
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze