Następcy Maradony i Messiego

Piłka nożna \ Trener Jacek Magiera ogłosił kadrę Polski na mistrzostwa świata do lat 20

numer 2326 - 14.05.2019Sport

Trener reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera podał wczoraj kadrę na rozpoczynające się za dziewięć dni w Łodzi mistrzostwa świata juniorów. PZPN zadbał o to, żeby każdy z piłkarzy otrzymał list z powołaniem w wyjątkowy sposób i od wyjątkowej osoby.

19-letniemu bramkarzowi Legii Warszawa Radosławowi Majeckiemu przesyłkę od Polskiego Związku Piłki Nożnej, w której znajdowała się nominacja na światowy czempionat, przekazał jego trener Krzysztof Dowhań. – Mamy nadzieję, że będziesz godnie reprezentował nasz klub i Polskę na tym turnieju – powiedział do Majeckiego Dowhań.

Mistrzostwa rozpoczną się 23 maja w Łodzi na stadionie Widzewa meczem Polska–Kolumbia. Pozostali rywale naszej drużyny to Senegal i Tahiti. Mecze będą się odbywały w sześciu miastach. Oprócz Łodzi zostaną one rozegrane także w Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Tychach i Bielsku-Białej. – Mistrzostwa świata U-20 to fantastyczna impreza, na której w przeszłości grali wspaniali piłkarze. To impreza, która będzie promocją Polski, Łodzi, naszej organizacji, gościnności, serdeczności, bezpieczeństwa. Wszyscy na przełomie maja i czerwca będą się czuli w Polsce fantastycznie – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. – Kiedy oglądam bramki i akcje z ostatniego mundialu U-20, to jest to coś wielkiego – dodał.

Boniek za plan minimum dla Polski uważa wyjście z grupy. – Kiedy gramy w mistrzostwach świata u siebie, oprócz ambicji organizacyjnych mamy też ambicje sportowe. Trener Magiera zdaje sobie sprawę, że naszym podstawowym celem jest awans do fazy pucharowej. Mam nadzieję, że na tym stadionie, wespół z kibicami z Łodzi i całej Polski, pomożemy reprezentacji w osiągnięciu tego celu. Wyjście z grupy to jest to, czego wymagamy. Co się stanie później, trudno przewidywać – zaznaczył Boniekzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się