​Terroryści chcieli zabić chińskich inwestorów

numer 2326 - 14.05.2019Świat

PAKISTAN Terroryści zaatakowali luksusowy hotel w pakistańskim mieście Gwadar. Ich celem byli chińscy biznesmeni, a atak miał być protestem przeciwko chińskiej ekspansji gospodarczej.

Do zdarzenia doszło w sobotę o 16.50 czasu lokalnego. Trzech zamaskowanych mężczyzn ubranych w stroje przypominające mundury wdarło się do pięciogwiazdkowego hotelu Zaver Pearl Continental. Terroryści zastrzelili strażnika, który próbował ich powstrzymać, i strzelając do pracowników hotelu, zaczęli pokonywać kolejne piętra, by wziąć zakładników.

Kiedy sprawcy dotarli na czwarte, ostatnie piętro, na miejsce zdarzenia dotarły siły szybkiego reagowania armii, marynarki wojennej (Gwadar to miasto portowe) i policji. Terroryści, nie mogąc się wycofać, założyli w korytarzu ładunki wybuchowe i zniszczyli monitoring. Wczesnym rankiem w niedzielę żołnierze wdarli się na czwarte piętro, zastrzelili terrorystów i rozbroili bomby.

Według oświadczenia biura prasowego pakistańskich sił zbrojnych (ISPR) wszyscy terroryści zostali zastrzeleni. W konsekwencji ich ataku życie stracił hotelowy ochroniarz i trzech pracowników, a dwóch kolejnych zostało rannych. Terroryści zabili również jednego żołnierza biorącego udział w akcji i ranili czterechzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się