Już dziś Piast może być mistrzem

EKSTRAKLASA \ Legia Warszawa liczy na potknięcie lidera w Szczecinie

numer 2327 - 15.05.2019Sport

Lada chwila możemy poznać mistrza Polski. Nowy lider ekstraklasy Piast Gliwice będzie dzisiaj bronił pierwszej lokaty w Szczecinie. Pogoń w niedzielę odebrała w Warszawie punkty Legii, teraz mistrzowie Polski liczą, że tego samego dokonają w spotkaniu z Piastem. Jeśli jednak Piast wygra, a Legia przegra, to o tym, kto będzie mistrzem, dowiemy się już dziś.

Legię czeka bardzo trudny wyjazd do Białegostoku. Jagiellonia walczy z Cracovią i Zagłębiem Lubin o prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. Piast ma teoretycznie łatwiej, ale Pogoń także w Warszawie nie grała o nic i zdołała zremisować.

– Wydaje mi się, że czynnik psychologiczny jest najbardziej istotny, tym bardziej w tym momencie sezonu – tłumaczył wczoraj słabszą postawę Legii w tym meczu jej trener Aleksandar Vuković. – Wystawimy ludzi, którzy podołają ważności tego meczu pod każdym wzgledem, nie tylko mentalnym. Brak w zespole Jagiellonii jej najlepszego napastnika Jesúsa Imaza to rzecz istotna. Drużyna zawsze odczuwa brak kluczowego zawodnika. Po meczu z Lechem wygraliśmy trudny mecz w Gdańsku. Są podstawy ku temu, aby udowodnić, że więcej jest w nas momentów, w których nasza postawa, zaangażowanie i energia są na najwyższym poziomie. Przyjdzie czas na analizę, dlaczego brakuje nam regularności i jesteśmy skazani na walkę do ostatnich sekund – dodał trener Legii.

Gliwiczanie są rewelacją ekstraklasy w 2019 r. Od 15 lutego rozegrali 14 meczów i aż 12 z nich zakończyli zwycięsko. W Szczecinie nie będą jednak mieli łatwozawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się