Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Koniec zwijania górnictwa, czas na rozwój

Dodano: 15/05/2019 - numer 2327 - 15.05.2019
Węgiel stał się synonimem brudnej, zacofanej gospodarki, którą trzeba zastąpić wiatrakami i panelami słonecznymi. Tymczasem, zdaniem ekspertów obecnych na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, węgiel jest i pozostanie jednym z najważniejszych źródeł energii. Zdaniem Tomasza Rogali, prezesa Polskiej Grupy Górniczej, przemysł węglowy oferuje nie tylko na Śląsku dobrze płatne miejsca pracy oraz stałe rozwijanie umiejętności technicznych i kompetencji. Obecny na kongresie minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że Polska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek i przoduje także w zakresie niezależności energetycznej. Gwarantem tego bezpieczeństwa jest polskie górnictwo z PGG na czele. PGG będzie jednak się rozszerzała o kolejne podmioty oraz
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze