Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Koniec bojkotu Węgier w Białym Domu

Dodano: 15/05/2019 - numer 2327 - 15.05.2019
fot. Leah Millis/Reuters
fot. Leah Millis/Reuters
W poniedziałek prezydent USA Donald Trump przyjął w Białym Domu premiera Węgier Viktora Orbána. Celem wizyty były negocjacje w sprawie sprzedaży broni i ciekłego gazu ziemnego (LNG). Była to pierwsza wizyta Orbána w Waszyngtonie od ponad 20 lat. Donald Trump podczas wspólnej konferencji prasowej nie krył zachwytów nad przywódcą Węgier i stwierdził, że goszczenie go to wielki zaszczyt. – Jesteś szanowany w całej Europie – powiedział pod jego adresem. – Prawdopodobnie jak ja troszeczkę kontrowersyjny, ale to nic nie szkodzi – dodał. – Jesteśmy dumni z tego, że stoimy razem z USA w kwestii walki z nielegalną imigracją, terroryzmem i ochrony chrześcijańskich społeczności na całym świecie – powiedział z kolei Orbán. – Świetnie sobie radzisz, jeśli chodzi o chrześcijańskie społeczności,
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze