​Hejt na abp. Jędraszewskiego

numer 2327 - 15.05.2019Polska

MEDIA Archidiecezja krakowska opublikowała wezwanie m.in. do TVN i „Gazety Wyborczej”, aby sprostowały sposób wykorzystania słów abp. Marka Jędraszewskiego. Kuria krakowska nazywa takie praktyki manipulacją i wzywa do przeprosin. Przeciwko manipulacjom zaprotestowało również Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

„W związku z manipulacją, jakiej dopuścili się autorzy materiału reporterskiego w Faktach TVN z dnia 12 maja 2019 r., pod którym podpisana jest red. Renata Kijowska, domagamy się sprostowania kontekstu wypowiedzi i przeprosin metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zarówno od redakcji TVN, jak i innych, które powielają nieprawdę, jak np. »Gazeta Wyborcza« (...)” – napisało biuro prasowe archidiecezji.

Archidiecezja krakowska prezentuje właściwy kontekst słów metropolity: „Pytanie p. Kijowskiej: »(…) na stanowisku, że trzeba tylko pochylać się nad sprawcami?«. Odpowiedź abp. Jędraszewskiego: »Trzeba się nachylać nad tym wszystkim, co jest złe i w Kościele, ale także poza nim. Najgorsze jest to, że z kłamstwa robi się dzisiaj element polityki wielkiej, a właściwie to jest bardzo mała i nędzna polityka (...)«. Pada pytanie, o jakim kłamstwie mowa. Odpowiedź: »Wszelakim. Państwo doskonale wiedzą, jak właśnie z kłamstwa się robi narzędzie polityki (…)«”zawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się