Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Będą wyższe kary dla pedofilów

Dodano: 15/05/2019 - numer 2327 - 15.05.2019
fot. Facebook/Fundacja "Nie lękajcie się"/d
fot. Facebook/Fundacja "Nie lękajcie się"/d
SPRAWIEDLIWOŚĆ \ Powołany przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę zespół, który przeanalizuje zdarzenia z filmu Tomasza Sekielskiego, będzie tak samo traktował wszystkich, który dopuścili się haniebnych i obrzydliwych czynów – zapewnił wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Wczoraj rząd przyjął obszerną nowelizację Kodeksu karnego, która zakłada podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię z 25 do 30 lat. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że prawo karne musi służyć zaspokojeniu potrzeby poczucia bezpieczeństwa społecznego. Premier stwierdził, że powołany w poniedziałek przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę zespół prokuratorów jest zespołem, który „w taki sam sposób będzie traktował wszystkie kategorie tych haniebnych, obrzydliwych czynów,
     

52%
pozostało do przeczytania: 48%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze