reklama


Perła w koronie

PIŁKA RĘCZNA \ Piłkarki ręczne z Lublina po raz 21. wywalczyły mistrzostwo Polski

numer 2328 - 16.05.2019Sport

Po zwycięstwie u siebie z EKS Start Elbląg 28:23 na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek piłkarki ręczne Perły Lublin zapewniły sobie mistrzostwo Polski, 21. w historii klubu. Pierwszy tytuł lubelski klub, wówczas pod nazwą MKS Montex, wywalczył 24 lata temu.

W ostatniej kolejce Perła zagra na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin, które jest już pewne wicemistrzostwa kraju. Lublinianki w latach 1995–2003 przez dziewięć lat z rzędu były mistrzyniami. Po rocznej przerwie wróciły na mistrzowski tron, panując przez sześć kolejnych edycji.

Osiem lat temu zdobyły drugie wicemistrzostwo, tym razem ustępując Zagłębiu Lubin, a rok później trapiony poważnymi kłopotami zespół SPR Lublin musiał się zadowolić brązowym medalem. Kolejne cztery lata (2013–2016) to znów mistrzowski serial MKS Selgros Lublin, po którym nastąpiło największe rozczarowanie, kiedy lubelska drużyna dopiero po raz drugi w historii swoich 26 sezonów w ekstraklasie znalazła się poza podium, zajmując czwarte miejsce.

Mistrzynie Polski z Lublina, teraz nosząc nazwę MKS Perła, nieprzerwanie już ćwierć wieku grają w europejskich pucharach. Dwunastokrotnie rywalizowały w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, dwa razy dochodząc do ćwierćfinałów. W 2001 rzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama