fot. Małgorzata Wasilewska/Gazeta Polska

Rząd PiS dba o portfel każdego Polaka

EKG 2019 \ Aż 90 proc. gospodarstw domowych płaci za prąd tyle, ile rok temu

numer 2328 - 16.05.2019Gospodarka

XI Europejski Kongres Gospodarczy, który zakończył się wczoraj w Katowicach, przyniósł wiele pomysłów mogących zreformować gruntownie Unię Europejską, czego domaga się rząd PiS i wielu polskich polityków. Ale przede wszystkim przyniósł bardzo dobre wieści dla naszej gospodarki oraz polskich rodzin.

Mimo restrykcyjnej polityki klimatycznej UE, która przekłada się bezpośrednio na wzrost cen energii w Europie, w Polsce nie płacimy obecnie więcej za prąd niż w ub.r. – Ponad 65 proc. obiorców końcowych energii elektrycznej nie płaci obecnie za prąd ceny wyższej niż w czerwcu 2018 r. – poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Wśród gospodarstw domowych jest to aż 90 proc. odbiorców. – Ci, którzy płacą więcej, finalnie również nie odczują wzrostu – zapewnił minister.

Stało się to możliwe dzięki przyjęciu przez rząd PiS pakietu osłonowego, który rekompensuje wytwórcom energii rosnące koszty zakupów uprawnień do emisji dwutlenku węgla – a wraz z nimi – koszty produkcji energii. Przypomnijmy, że z inicjatywy rządu nastąpiło obniżenie opłaty przejściowej za energię elektryczną o 95 proc. i akcyzy z 20 zł do 5 zł za megawatogodzinęzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się