Idziemy na gospodarczego mistrza Europy

ROZWÓJ \ PKB w pierwszym kwartale br. wzrósł o 4,6 proc.

numer 2328 - 16.05.2019Gospodarka

Produkt krajowy brutto w I kwartale br. wzrósł o 4,6 proc., licząc rok do roku – wynika z wczorajszych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego. – To bardzo dobra wiadomość. Taki wynik plasuje nas wśród najszybciej rozwijających się krajów UE – oceniła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Szacunki GUS dotyczące wzrostu PKB w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. są wyższe od prognoz ankietowanych przez PAP Biznes ekonomistów, którzy oczekiwali, że wzrost ten wyniesie 4,5 proc. – To bardzo dobra wiadomość. Taki wynik plasuje nas wśród najszybciej rozwijających się krajów Unii Europejskiej – tak wczorajsze dane skomentowała Emilewicz.

– Utrzymanie tak dynamicznego wzrostu to nasz cel, który sukcesywnie realizujemy, podejmując kolejne probiznesowe działania. Aktualny wzrost PKB jest zgodny z naszymi założeniami na cały 2019 r. W II kwartale spodziewamy się utrzymania wzrostu powyżej 4 proc. – dodała minister.

Według szacunków resortu przedsiębiorczości i technologii w I kwartale br. utrzymała się wysoka dynamika inwestycji. – Poza inwestycjami infrastrukturalnymi należy zwrócić uwagę na wzrost inwestycji w sektorze budowlanym, w tym wzrost na rynku mieszkaniowymzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się