​Jest pomoc dla Polaków na Wyspach

numer 2328 - 16.05.2019Świat

BREXIT Mieszkający w Wielkiej Brytanii Polacy będą mogli skorzystać z pomocy w przypadku problemów z egzekwowaniem swoich praw po brexicie. W Londynie ruszyło centrum pomocy dla obywateli UE.

Finansowane przez brytyjskie MSW centrum pomocy zostało uruchomione przez organizację East European Resource Centre (EERC) i Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK). Centrum mieści się w siedzibie POSK na Hammersmith w zachodnim Londynie i jest otwarte od wtorku do soboty w godz. 11.30

–18.30, z przerwą między 13.30 a 14. Nie ma konieczności wcześniejszego zapisania się na wizytę, wystarczy jedynie przynieść swoje dokumenty i paszport.

O pomoc ze strony wykwalifikowanych doradców imigracyjnych mogą się jednak ubiegać wszystkie osoby z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które mają trudności z samodzielnym wypełnieniem aplikacji, w której potwierdza się tożsamość, pobyt na terenie Wielkiej Brytanii i składa oświadczenie na temat karalności.

Od 30 marca trwa rejestracja ok. 3,7 mln osób z państw członkowskich, w tym blisko miliona Polaków mieszkających w Wielkiej Brytaniizawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się