Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Wydobycie gazu w Polsce bez barier

Dodano: 17/05/2019 - numer 2329 - 17.05.2019
Debatę na temat Polityki Energetycznej Polski (PEP) do 2040 r. przeprowadzono w pierwszym dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jej uczestnicy byli zgodni, że oprócz rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) coraz bardziej wyraźna staje się konieczność rozwoju systemów magazynowania energii. Należy sprzyjać wydobywającym gaz ziemny w Polsce. Wszelkie bariery po stronie biurokracji w tym zakresie są niedopuszczalne i powinny być usunięte –  powiedział Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podczas debaty na temat Polityki Energetycznej Polski (PEP) do 2040 r.  Oprócz rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) coraz bardziej wyraźna staje się konieczność rozwoju systemów magazynowania energii. Prąd z
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze