Grać trzeba nie tylko przez 90 minut

Dodano: 20/05/2019 - numer 2331 - 20.05.2019
Pierwszoligowi piłkarze GKS Katowice spadli do drugiej ligi niejako na własne życzenie. Zapomnieli, że trzeba być maksymalnie skupionym nie tylko przez 90 minut, ale także w trakcie doliczonego przez sędziego czasu gry. Gola na wagę degradacji stracili w siódmej, dodatkowej minucie drugiej połowy pojedynku z Bytovią Bytów (było 1:2). Autorem decydującego trafienia był... bramkarz rywali. Po dośrodkowaniu Filipa Burkhardta z rzutu wolnego piłkę skierował do siatki Andrzej Witan. Co ciekawe, jego trafienie spowodowało degradację drużyny ze stolicy Górnego Śląska, ale nie uratowało Bytovii. Ta i tak – obok GKS Katowice i Garbarni Kraków – znalazła się w gronie spadkowiczów. Dodajmy, że wynik spotkania otworzył w 30. min Burhardt, którzy celnie uderzył z rzutu wolnego. Wyrównał dwie minuty