​Pierwszy raz tytuł dla gliwiczan

Dodano: 21/05/2019 - numer 2332 - 21.05.2019
Piłkarze Piasta Gliwice w ostatniej kolejce ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Lecha Poznań 1:0 (1:0) i zdobyli – po raz pierwszy w historii – tytuł mistrzów Polski. Prawie 10 tys. widzów (dokładnie było 9913 osób) zgromadzonych na obiekcie przy ul. Okrzei w Gliwicach po raz pierwszy niemal oszalało ze szczęścia w 27. minucie meczu. Wówczas nieporozumienie Rafała Janickiego, obrońcy Lecha, z poznańskim golkiperem Matúšem Putnockým wykorzystał Piotr Parzyszek i umieścił piłkę w siatce. W tym momencie – bez względu na wynik spotkania Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin – gliwiczanie byli już mistrzami Polski. Jednak drużyna z Wielkopolski nie chciała ułatwić sprawy gospodarzom. Trzy minuty później piłkę w słupek uderzył Nikola Vujadinović (Lech), kilkakrotnie sytuację ratował bramkarz