Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jak poprawić sytuację w ochronie zdrowia?

Dodano: 23/05/2019 - numer 2334 - 23.05.2019
Ze względu na szczególną wagę zdrowotności mieszkańców w ocenie łącznej woj. łódzkie zostało sklasyfikowane na przedostatnim miejscu. O tym, jakie mogą być tego przyczyny i co można zrobić, by w przyszłości poprawić sytuację, z radnym PiS sejmiku województwa PIOTREM ADAMCZYKIEM rozmawia BOGUMIŁA KEMPIŃSKA-MIROSŁAWSKA. Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia to prowadzona od kilku lat kompleksowa analiza funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w poszczególnych województwach w Polsce. Opiera się on na 41 wskaźnikach ujętych w trzy kluczowe obszary: poprawę stanu zdrowia mieszkańców (w tym profilaktykę), efektywną gospodarkę finansową (w tym sytuację finansową placówek medycznych) i jakość konsumencką opieki zdrowotnej (obejmującą m.in. satysfakcję pacjenta z opieki). W pierwszym obszarze
     

15%
pozostało do przeczytania: 85%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze