Wybrańcy Czesława

PIŁKA NOŻNA \ Selekcjoner reprezentacji U-21 wybrał drużynę na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

numer 2334 - 23.05.2019Sport

Dwudziestu trzech piłkarzy, w tym Sebastiana Szymańskiego, Dawida Kownackiego i Roberta Gumnego, którzy znaleźli się także w dorosłej kadrze na czerwcowe mecze z Macedonią Północną i Izraelem, powołał Czesław Michniewicz na mistrzostwa Europy U-21, które odbędą się w połowie czerwca we Włoszech.

Już sama obecność Polaków na turnieju jest nie lada niespodzianką. Biało-Czerwoni wprawdzie bardzo dobrze prezentowali się w eliminacjach, ale ostatecznie byli gorsi od Duńczyków. W barażach niespodziewanie pokonali Portugalię i zapewnili sobie bilety na czerwcowy turniej.

Każdy punkt zdobyty przez Polaków we Włoszech będzie nie lada sukcesem. W fazie grupowej Biało-Czerwoni spotkają się 16 czerwca z Belgią, trzy dni później z gospodarzami, a 22 czerwca z Hiszpanią. Awans do półfinału uzyska tylko zwycięzca grupy oraz jeden zespół z drugiego miejsca. – W fazie grupowej w ciągu tygodnia zagramy trzy mecze z bardzo silnymi rywalami. Jesteśmy jednak dobrej myśli, jedziemy do Włoch z nadziejami. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Wierzę, że stać nas na dobrą grę, liczę na to, że wszyscy zawodnicy będą zdrowi i w pełni sił. Zapowiada się wspaniały turniej i bardzo się cieszymy, że będziemy jego częścią. Zagramy z najlepszymi europejskimi reprezentacjami, a dla młodych zawodników to świetna okazja, by rozpocząć swoje kariery, nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Przede wszystkim jednak liczę na to, że wielu z tych piłkarzy zagości wkrótce w pierwszej reprezentacji Polski – powiedział Czesław Michniewicz, cytowany przez portal Łączy Nas Piłkazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się