reklama


Gotowi na wielkie wyzwania

PIŁKA NOŻNA \ Dziś początek mistrzostw świata do lat 20

numer 2334 - 23.05.2019Sport

Dziś o godz. 20.30 na stadionie Widzewa Łódź reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz na organizowanych przez nasz kraj mistrzostwach świata do lat 20. Rywalem Biało-Czerwonych będą Kolumbijczycy. Przed drużyną Jacka Magiery szansa, aby zrewanżować się drużynie z Ameryki Południowej za lanie, które sprawiła dorosłej reprezentacji podczas ubiegłorocznego mundialu w Rosji.

To jednak nie jest w głowie ani piłkarzom, ani trenerowi Polaków. – Dziś ci zawodnicy mają wielki turniej, o którym marzyli w wieku 8, 10 lat, patrząc w telewizor, obserwując piłkarzy. To jest dla nich szansa. Trzeba wyjść na boisko z uśmiechem na twarzy, zagrać bez nakładania na siebie nie wiadomo jakiej odpowiedzialności i presji. Zagrać mecz najlepiej, jak potrafimy, i cieszyć się każdą chwilą na boisku. Spełniamy swoje marzenia, o których zawodnicy śnili, kiedy spotkaliśmy się na pierwszym treningu. Przed nami piękna impreza. Cieszmy się, że jesteśmy świadkami takiego wydarzenia i możemy je zorganizować – powiedział Magiera podczas środowej konferencji prasowej w Łodzi.

Kolektyw Magiery

Magiera szykował kadrę przez rok. Po raz pierwszy piłkarze spotkali się z trenerem pod koniec maja 2018 r. w Bydgoszczy. – Z tej konsultacji na mistrzostwach świata zagra 10 zawodników. Przez te 365 dni rozegraliśmy osiem meczów, przeprowadziliśmy w sumie 34 wspólne treningi. Jesteśmy gotowi do tego, żeby jutro zagrać pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Zrobiliśmy wszystko, żeby ta drużyna była gotowa pod względem taktycznym, technicznym, mentalnym do tego, aby jutro rozpocząć wielki turniej w Polsce – zapewnił opiekun Biało-Czerwonych.

Magiera nie miał takiego komfortu przygotowań jak rywale. Reprezentacja została powołana dopiero w momencie, gdy Polakom przyznano organizację turnieju. Efekt tego jest taki, że Kolumbijczycy zdołali rozegrać czternaście spotkań, a Biało-Czerwoni zaledwie dwa. – Nie narzekam, bo piłka nożna jest taką piękną dyscypliną, że każdy gra o zwycięstwo. Na pewno nasza reprezentacja będzie robiła wszystko, aby wygrać to spotkanie, zaprezentować się dobrze z każdej strony. Jesteśmy gotowi, żeby podjąć walkę. Doceniamy przeciwnika, ale przede wszystkim patrzymy na siebie. Wiemy, jakich zawodników ma Kolumbia, ale wiem też, jakich ja mam zawodników, którzy grają po poziomie ekstraklasy, pierwszej ligi, w klubach europejskich. Ta mieszanka spowoduje, że będziemy kolektywem przez cały turniej – stwierdził były szkoleniowiec Legii Warszawazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama