reklama


Katowice będą stolicą całego świata

ŚWIATOWE FORUM MIEJSKIE \ Kolejne wielkie wydarzenie odbędzie się w Polsce

numer 2334 - 23.05.2019Gospodarka

Gospodarzem XI edycji Światowego Forum Miejskiego w 2022 r. będą Katowice. – Cieszymy się, że dzięki temu, iż Organizacja Narodów Zjednoczonych dostrzegła potencjał Śląska i Polski, o przyszłości polityki miejskiej, urbanizacji i smart-city będzie rozmawiało się właśnie u nas – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

W czasie forum Katowice będą stolicą całego świata i stolicą stolic – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem o wyborze Katowic przesądziły dobra infrastruktura transportowa (lotnisko oraz bliskość autostrady A4 i Krakowa), a także duże osiągnięcia Śląska w zakresie rewitalizacji. Minister dodał, że forum to jedno z dwóch największych wydarzeń organizowanych przez ONZ na świecie na poziomie międzynarodowym.

Poprzednia edycja forum odbyła się w 2018 r. w Kuala Lumpur w Malezji, kolejna będzie w przyszłym roku w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2022 r. uczestnicy forum spotkają się w stolicy Górnego Śląska. Co dwa lata Światowe Forum Miejskie gromadzi ok. 20 tys. gości. – W Katowicach może pojawić się więcej, nawet 25–30 tys. osób – oszacował Kwiecińskizawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama