reklama


Francja chce współpracy z Polską

numer 2334 - 23.05.2019Gospodarka

MAKROEKONOMIA Francja lekceważyła Polskę i popełniała błąd. Powinna od teraz zwracać na nią większą uwagę, szanować ją i budować z nią wspólne projekty ekonomiczne i finansowe – oświadczył francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire podczas spotkania ze stowarzyszeniem francuskich dziennikarzy.

Bruno Le Maire, szef resortu gospodarki i finansów Francji, powiedział, że Paryż powinien zwracać większą uwagę na Polskę, która będzie wkrótce jednym z największych krajów Unii Europejskiej. Minister przypomniał, że wzrost gospodarczy Polski należy do najlepszych w Europie. – Nie oznacza to jednak, że wycofamy się z obrony państwa prawa w tych kwestiach, które mają znaczenie fundamentalne zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech – dodał.

Le Maire ostrzegł jednocześnie, że ostracyzm wobec takich krajów jak Polska może nieść „ryzyko dla konstrukcji europejskiej”. – Francja lekceważyła Polskę i popełniała błąd. Powinna od teraz zwracać na nią większą uwagę, szanować ją i budować z nią wspólne projekty ekonomiczne i finansowe – przyznał francuski ministerzawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama