reklama


Zdecydowana reakcja Kościoła

numer 2334 - 23.05.2019Polska

PEDOFILIA W Warszawie odbyło się zebranie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, które było poświęcone ochronie małoletnich przed nadużyciami seksualnymi przez niektórych duchownych.

Będzie nowelizacja wytycznych KEP o ochronie małoletnich w Kościele w tej mierze, w jakiej motu proprio cokolwiek zmienia – zapowiedział metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś po obradach Rady Stałej KEP.

„Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem zgorszenia i domagają się potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców i osób skrywających takie czyny” – napisali biskupi w komunikacie opublikowanym po posiedzeniu Rady Stałej KEP. „Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom” – podkreślili.

Biskupi w dokumencie odnieśli się także do filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. „Zawiera on także przykłady braku wrażliwości, grzechu zaniedbania i niedowierzania osobom skrzywdzonym, co w konsekwencji chroniło sprawców. Film, przyjmując perspektywę pokrzywdzonych, uświadomił nam wszystkim ogrom ich cierpienia” – napisalizawartość zablokowana

Autor: ads


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama