Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cztery mandaty PiS

Dodano: 28/05/2019 - numer 2338 - 28.05.2019
W okręgach Mazowsza Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w sumie cztery mandaty. W Warszawie i podwarszawskich powiatach wyborcy zdecydowali, że europosłami zostaną Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki. W wyniku głosowania w pozostałej części Mazowsza mandaty otrzymają Adam Bielan i Zbigniew Kuźmiuk. Rozkład głosów w regionie na ugrupowania biorące udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego był podobny do tego, jaki obserwowaliśmy w trakcie jesiennej kampanii samorządowej. Koalicja Europejska składająca się m.in. z PO, PSL i SLD wygrała głosowanie w Warszawie (okręg wyborczy Warszawa I – stolica i otaczające ją powiaty). W stolicy wynik uprawniający do jednego mandatu uzyskała także Wiosna
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze