Sport

BOKS Brąz dla Śląska Pięściarka BKS Jastrzębie Aneta Temich wywalczyła brązowy medal na 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim w kategorii do 52 kg. Zawodniczka po dramatycznym pojedynku musiała w półfinale uznać wyższość Natalii Graś (Sporty Walki Gostyń), przegrywając niejednogłośną decyzją sędziów (2:3). W walce o złoto pięściarka z Gostynia wyraźnie przegrała (0:5) z reprezentantką gospodarzy Natalią Kaniewską (KSZO Ostrowiec Św.).   BIEG Jastrzębski Bieg Kobiet 6. Jastrzębski Bieg Kobiet ukończyło 939 zawodniczek. W kategorii open na miejscu pierwszym uplasowała się Sylwia Ślęzak z 1 Second Team, pozycję 2. wywalczyła Sandra Michalak z Triathlon X-Team, a jako trzecia swój start zakończyła dwukrotna zwyciężczyni jastrzębskiego biegu z Alpinsport