fot. Reuters, Staff/Reuters

Szwedzi nie radzą sobie z migrancką przestępczością

SZTOKHOLM \ 60 stref „no-go” w całym kraju

numer 2345 - 05.06.2019Świat

Szwedzka policja przyznaje, że w wielu miejscach w kraju nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Problem ten dotyczy w szczególności dzielnic w różnych miastach Szwecji, zamieszkałych przez migrantów.

Szwedzka policja przedstawiła w poniedziałek raport, wskazując na istnienie 60 stref, których mieszkańcy są szczególnie narażeni na przestępczość. Od dwóch lat sytuacja pod tym względem się nie poprawiła. Z listy najbardziej niebezpiecznych miejsc usunięto zaledwie dwa, a jeszcze jedno dopisano. Szef policyjnej grupy szybkiego reagowania NOA Mats Löfving przyznał, że w niektórych rejonach zauważalny jest nawet wzrost przestępczości, tj. aktów przemocy, niszczenia mienia i otwartego handlu narkotykami, a przestępcy wywierają duży wpływ na lokalną społeczność.

Wśród przedstawionych w raporcie stref wskazano aż 22 tereny, których mieszkańcy są szczególnie narażeni na działanie przestępczości. Mowa jest w nim o dzielnicach m.in. głównych miast kraju: Sztokholmu, Göteborga i Malmö. 28 obszarów zostało zakwalifikowanych do kategorii, w której mieszkańcy są zagrożeni przestępczością, a w 10 miejscach mogą zostać na nią narażeni, jeśli nie zostaną wdrożone odpowiednie środkizawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się