reklama


Prezydent USA na kolacji z królową

numer 2345 - 05.06.2019Świat

LONDYN To już druga wizyta Donalda Trumpa na Wyspach. Poprzednia z powodu protestów lewicy miała obniżoną rangę i była jedynie wizytą roboczą.

Trump i jego żona Melania zostali przetransportowani z lotniska do pałacu Buckingham śmigłowcem. Tam powitał ich następca tronu, książę Karol i jego żona Camilla. Na ich cześć działa na londyńskiej Tower i w parku London Green oddały salwę honorową. Po powitaniu królowej Elżbiety II Trump i książę Karol udali się na krótką przechadzkę wokół pałacu, podczas której przyjęli defiladę Gwardii Królewskiej.

Po obejrzeniu królewskiej kolekcji sztuki i pamiątek historycznych Trumpowie udali się do opactwa westminsterskiego, gdzie prezydent złożył wieniec na grobie nieznanego żołnierza, gdzie spoczywają prochy anonimowego brytyjskiego żołnierza, uczestnika I wojny światowej.

Po herbatce w Clarence House, rezydencji księcia Walii, i odpoczynku w Winfield House, siedzibie amerykańskiego ambasadora, rozpoczął się kluczowy element pierwszego dnia wizyty – państwowy bankietzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama