​Autokary pod kontrolą

numer 2346 - 06.06.2019

Zaczyna się czas wyjazdu uczniów na wycieczki czy tzw. zielone szkoły. W trosce o bezpieczeństwo młodych ludzi policjanci prowadzą kontrole autokarów szkolnych i busów. Mogą również sprawdzić stan pojazdu na prośbę rodziców lub organizatorów wyjazdu.

Wycieczki, obozy, zielone szkoły to duża frajda dla uczniów. Wszyscy planują, jak to będzie i myślą o atrakcjach, jakie na nich czekają. Niemniej ważny jest stan techniczny pojazdu, którym w dane miejsce trzeba szczęśliwie dojechać. Dlatego policjanci sprawdzają m.in. układ hamulcowy, światła, uprawnienia kierowcy i jego trzeźwość oraz sygnały dźwiękowe pojazdu.

W stolicy taki punkt kontroli będzie działał przy hali Torwar, przy ulicy Łazienkowskiej do końca czerwca. W naszym regionie, aby kontrole przebiegały sprawnie, są one wykonywane na specjalnie do tego przeznaczonych parkingach. Tak jest chociażby w Siedlcach. Komenda Miejska Policji w Siedlcach ma wyznaczone specjalne miejsce na parkingu koło „NovegoKina”, przy ulicy Wiszniewskiego. Potrzebę sprawdzenia pojazdu trzeba zgłosić do naczelnika ruchu drogowego.

– Zgłaszają się do nas dyrektorzy szkół, nauczyciele. W ciągu ostatniego roku, tylko 1 pojazd miał problem techniczny. Poza tym przypadkiem autokary są zazwyczaj nowoczesne i dobrze wyposażone, nie mają usterek – mówi „Dodatkowi Mazowieckiemu” kom. Agnieszka Świerczewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcachzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się