Śląsk najbardziej korzysta na programie Rodzina 500+

REGION Rodziny ze wsparciem

numer 2346 - 06.06.2019

Najwyższy zasiłek macierzyński w wysokości 78 tys. zł jest wypłacany mieszkance Warszawy. Jednak drugi co do wysokości zasiłek macierzyński w Polsce trafia już do naszego regionu.

Jak informuje Beata Kopczyńska ze śląskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, 39 tys. zł to kwota, która wpływa co miesiąc na konto młodej mamy z Rybnika. Otrzymywane sumy są odzwierciedleniem osiąganych zarobków. Zasiłki mogą pobierać również opiekujący się dzieckiem ojcowie, po wykorzystaniu przez matkę 14 dni urlopu macierzyńskiego. Oczywiście pobieranie zasiłku nie wyklucza innej pomocy ze strony państwa. Tymczasem za sprawą totalnej opozycji co jakiś czas wracają spory o 500+. – PO często zmienia zdanie w sprawie programu Rodzina 500+. Celem Platformy jest odebranie świadczenia 500+ niepracującym Polakom – uważa posłanka PiS z naszego regionu Barbara Dziuk. Dla rodzin na Śląsku likwidacja programu 500+ przez PO byłaby prawdziwym dramatem – region należy bowiem do tych, który najbardziej korzysta na przełomowym projekcie PiS zmierzającym do ograniczenia ubóstwa. Śląskie wyróżnia się nie tylko pod względem liczby złożonych wniosków, ale i wielkości kwot, które rząd przekazuje do regionu w ramach obu programów.

Warto podkreślić, że w całym kraju programem Rodzina 500+ jest objętych ok. 3,75 mln dzieci, a w ubiegłym roku wydano na ten cel ponad 17 mld zł. W Śląskiem z tego wsparcia korzysta 381 tyszawartość zablokowana

Autor: Marcin Kubiczek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama