​Metrobilet nie tylko dla śląskiego pasażera

numer 2346 - 06.06.2019

Władze województwa śląskiego poinformowały, że zostanie wprowadzony Metrobilet obejmujący także Koleje Śląskie. O tej oczekiwanej przez pasażerów decyzji poinformowali marszałek Jakub Chełstowski oraz członek zarządu Michał Woś.

Koleje Śląskie to ważna część transportu publicznego województwa i chętnie wybierany przez mieszkańców sposób podróży. Organizując akcję dla uczniów „Kolej na ferie”, przekonaliśmy się o skali zainteresowania tym ekologicznym środkiem komunikacji. Metrobilet, aby był w pełni funkcjonalny, musi obejmować wszystkie formy i teraz jest to możliwe – skomentował marszałek Jakub Chełstowski.

Warto podkreślić, że aż 152 tys. osób skorzystało ze specjalnej oferty Kolei Śląskich w ramach akcji „Kolej na ferie”. Oferta ta obowiązywała od 9 do 24 lutego br. Aby w tym czasie móc skorzystać z możliwości darmowego przejazdu, wystarczyło podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub dokument potwierdzający wiek.

W czasie ferii w Beskidy przyjechało bardzo wielu turystów, bo warunki narciarskie były doskonałe. Jednak w weekendy zarówno w Bielsku-Białej i okolicy, Ustroniu jak i Wiśle pojawiały się ogromne korki. Recepta na to okazała się prosta – oferta kolei. Uczestnicy akcji przejechali pociągami Kolei Śląskich ponad 9,3 mln km (w branży kolejowej mówimy o pasażerokilometrach – jest to liczba wypracowana przez wszystkich pasażerów, czyli jeśli pociągiem X jechało 10 osób na odcinku 10 km, to suma pasażerokilometrów wynosi 100). Dla zobrazowania skali te 9 mln to tak jakby ponad 230 razy okrążyć Ziemię na wysokości równika. – Akcja okazała się znakomitym pomysłem. Oprócz sukcesu frekwencyjnego ważny jest walor integrujący, gdyż młodzi ludzie mieli czas i mogli sami zadecydować, co chcą zobaczyćzawartość zablokowana

Autor: Marcin Kubiczek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama