Trump docenia May i promuje Johnsona

numer 2346 - 06.06.2019Świat

WIELKA BRYTANIA „Najwspanialszy sojusz, jaki świat kiedykolwiek widział” – tak relacje między USA a Wielką Brytanią określił amerykański prezydent Donald Trump podczas swojej wizyty na Wyspach.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu brytyjskiej premier Theresy May i prezydenta USA Donalda Trumpa z przedstawicielami biznesu amerykański przywódca powiedział, że po brexicie może dojść do wzmocnienia relacji handlowych między oboma krajami.

Amerykański lider ocenił łączące je relacje jako „najwspanialszy sojusz, jaki świat kiedykolwiek widział”, a także powtórzył swoje poparcie dla wyjścia tego kraju z UE. Zapowiedział również, że USA są zdeterminowane, aby doprowadzić do „fenomenalnego porozumienia handlowego ze Zjednoczonym Królestwem” po brexicie. Dodał przy tym, że przyszła umowa o wolnym handlu mogłaby obejmować także dostęp do świadczenia usług kontraktowanych przez publiczną służbę zdrowia.

Donald Trump powiedział również, że opuszczenie UE byłoby dobre dla Wielkiej Brytanii, i pochwalił szefową brytyjskiego rządu za prowadzenie negocjacji, chociaż wcześniej ją za to krytykował. Na swoje usprawiedliwienie powiedział, że być może jej praca nie została docenionazawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama