​Włoch dopłynął do stolicy

numer 2347 - 07.06.2019

Andrea Anastasi został wczoraj oficjalnie przedstawiony jako nowy trener siatkarzy Onico Warszawa. Włoski szkoleniowiec, który przez ostatnie pięć lat prowadził Trefla Gdańsk, zastąpił na stanowisku Francuza Stéphane’a Antigę. Umowa zawarta została na dwa lata.

Onico postanowiło efektownie przedstawić nowego trenera, choć o tym, że będzie nim Anastasi, nieoficjalnie mówiło się od stycznia. Do mediów społecznościowych trafił film, na którym prezes klubu Piotr Gacek przechadza się w porcie nad Wisłą i czeka, aż Anastasi przypłynie rzeką z Gdańska.

Konferencję prasową z nowym szkoleniowcem zorganizowano na Stadionie Narodowym. Co ciekawe, obok siebie zasiedli podczas niej prezes i dyrektor sportowy warszawskiego klubu Gacek oraz jego były trener. Anastasi prowadził go bowiem w Treflu w latach 2014–2017.

Anastasi razem z drużyną z Gdańska wywalczył cztery lata temu srebrny medal mistrzostw Polski, a rok temu brąz. Zarówno w 2015 jak i 2018 r. jego podopieczni zdobyli Puchar Polski, a cztery lata temu także Superpuchar Polski. W ostatnim sezonie Trefl zawiódł w PlusLidze, zajmując dziewiąte miejscezawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama