​Królowa sportu znów na Śląskim

numer 2347 - 07.06.2019

Wkrótce 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Lekkoatleci będą toczyli zmagania w ponad piętnastu konkurencjach. W rywalizacji pań kibice będą mogli śledzić m.in. emocjonujące biegi na 100 i 400 m, w których wystartują zawodniczki katowickiego klubu AZS-AWF, czyli mistrzynie Europy Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic. Niezwykle ciekawie zapowiada się konkurs skoku wzwyż pań. Na skoczni pierwszy raz po urlopie macierzyńskim pojawi się bowiem halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko.

W rywalizacji panów bardzo emocjonująco zapowiada się pojedynek tyczkarzy. Wśród zagranicznych gwiazd tej konkurencji znajdzie się wicemistrz Europy z Berlina Timur Morgunow. Pochodzący z Rosji tyczkarz sprawił jedną z największych niespodzianek europejskiego czempionatu, pokonując na berlińskim stadionie poprzeczkę zawieszoną na 6.00.

Konkursy rzutu młotem pań i panów podczas 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego podobnie jak w roku poprzednim będą zaliczane do IAAF Hammer Throw Challenge. Oznacza to start najlepszych zawodników z całego świata, w tym oczywiście znakomitych polskich specjalistów od tej konkurencji z mistrzem Europy Wojciechem Nowickim na czele.

Warto podkreślić, że wstęp na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego organizowany na Stadionie Śląskim będzie bezpłatnyzawartość zablokowana

Autor: Marcin Kubiczek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama