fot. Rick Wilking/Reuters

Wybitny ekonomista pochwalił Polskę

MAKROEKONOMIA \ Zakończył się Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

numer 2347 - 07.06.2019Gospodarka

Polska gospodarka zdecydowanie wyróżnia się na tle reszty Europy, która jest w recesji – powiedział wybitny ekonomista prof. Nouriel Roubini podczas zakończonego w Sopocie IX Europejskiego Kongresu Finansowego. Dodał, że Europa bez silnego przywództwa, podzielona – upadnie, a wtedy szkody ekonomiczne i społeczne będą ogromne.

W IX Europejskim Kongresie Finansowym, który trwał od poniedziałku do środy, wzięło udział ponad tysiąc osób – przedstawicieli administracji państwowej, rynku finansowego oraz ekspertów z kraju i zagranicy, w tym z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jednym z najważniejszych gości był prof. Nouriel Roubini ze Stern School of Business i New York University, przedstawiciel nowej ekonomii keynesowskiej, który przewidział kryzys finansowy z 2008 r.

Wybitny ekonomista stwierdził podczas sopockiego kongresu, że kluczem do postawienia właściwej diagnozy dla współczesnego świata będzie zrozumienie relacji między Chinami a USA, dwiema największymi światowymi gospodarkami. Jego zdaniem przybrały one nieoczekiwany obrót, który może być bardzo niekorzystny dla globalnej gospodarki.

– Nie boję się realnej wojny między USA a Chinamizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama