​Ludzie Putina nie radzą sobie z kryzysem

numer 2347 - 07.06.2019Świat

ROSJA Rośnie niezadowolenie społeczne wobec władz na Kremlu. W rezultacie spada poparcie dla prezydenta Władimira Putina. To zaś powoduje zacieśnianie się kręgu jego najbliższych doradców.

Jak informuje radio Echo Moskwy, im bardziej spada poparcie dla Władimira Putina, tym większy wpływ na podejmowanie najważniejszych decyzji w państwie mają „starzy przyjaciele” rosyjskiego przywódcy – tacy jak sekretarz generalny Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew i finansista Giennadij Timczenko.

Rosyjscy dziennikarze określają nieformalną strukturę najbliższego kręgu ludzi Putina jako „Biuro Polityczne 2.0”. Oprócz dwójki wymienionych należą do niego także szef koncernu Rosnieft Igor Sieczyn i prezes rady dyrektorów firmy Strojgazmontaż Arkadij Rotenberg.

W raporcie politologów współpracujących w ramach projektu „Minczenko konsulting” podkreślono, że system władzy w Rosji opiera się na nieformalnych związkach z Władimirem Putinem, i oceniono, że nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącym niezadowoleniem społecznym.

Z sondażu przeprowadzonego przez Fundację Opinii Publicznej wynika, że na obecnego prezydenta swój głos oddałoby 48 proc. społeczeństwa. Badanie miało charakter zamknięty, ale jego rezultaty opublikowała agencja informacyjna RBKzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama