fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Słynny kardiochirurg Mirosław G. z wyrokiem

PROCES \ Zakończenie głośnej sprawy sprzed 12 lat

numer 2347 - 07.06.2019Polska

Sąd uznał kardiochirurga Mirosława G. za winnego przyjęcia w latach 2005–2006 od pacjentów i ich rodzin co najmniej 22 tys. zł korzyści finansowych i skazał go w środę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 50 tys. zł grzywny, przepadek korzyści majątkowej w kwocie 22 tys. zł oraz zapłatę kilku tysięcy złotych kosztów sądowych.

Procesy przeciwko Mirosławowi G. toczą się od wielu lat. Kardiochirurg został zatrzymany przez CBA w lutym 2007 r. Wówczas minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz szef CBA Mariusz Kamiński poinformowali, że prokurator postawił lekarzowi kilkadziesiąt zarzutów, w tym zarzut zabójstwa (w zamiarze ewentualnym). Media dzisiejszej totalnej opozycji prowadziły wówczas wielką kampanię przeciwko „nagonce” na lekarską sławę.

W środę przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa zakończył się nieprawomocnym wyrokiem kolejny proces Mirosława G. Dotyczył zarzutów korupcyjnych. Sędzia Iwona Hulko podkreśliła, że G. uratował wielu ludziom życie, ale dodała jednocześnie, że wykorzystując swoją wiedzę oraz pełnioną funkcję, przyjmował korzyści i stopień społecznej szkodliwości czynu jest wysoki. G. będzie oddany pod dozór kuratora. Jego obrońca prawdopodobnie złoży apelację od wyroku.

Mirosław G. miał w przeszłości postawione ciężkie zarzuty, m.inzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama