Jakieś sygnały o nadużyciach były…

numer 2347 - 07.06.2019Polska

POLITYKA Przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała na wczorajszym posiedzeniu ujawnił korespondencję między b. wiceministrem finansów Maciejem Grabowskim a jego urzędnikami, z której jasno wynika, że już w 2013 r. alarmowali oni kierownictwo resortu o patologiach podatkowych. Były współpracownik Donalda Tuska zeznał wczoraj, że po „latach przyznaje, że wprowadzenie solidarnej odpowiedzialności nie było rozwiązaniem idealnym”.

„Wicemin. Grabowski wstrzymał uszczelnienie elektroniki w 2013 roku. Twierdzi, że nie miał wówczas sygnałów o nieprawidłowościach w branży. Notatka dyrektora departamentu VAT oraz mail dyrektora departamentu kontroli skarbowej wskazują, że było inaczej” – napisał wczoraj na portalu społecznościowym Marcin Horała, załączając pisma potwierdzające jego słowa.

Z kolei na wczorajszym posiedzeniu komisji ds. VAT przewodniczący spytał byłego wiceministra finansów o odwrócony VAT na prawa do emisji CO2. Horała pytał m.in., kiedy do Grabowskiego dotarło, że jest problem europejski z VAT‑em od emisji gazów cieplarnianych, „jest nowelizacja dyrektywy i dużo krajów wprowadziło już odwrócony VAT na CO2”.

– Pamiętam, że była zmiana dyrektywy, bo to był zakres moich obowiązków, żeby zmiany dyrektywy śledzić i wiedzieć, co tam się dzieje. Nie wiem, czy to było w 2009, 2010. Nie pamiętam tego – odpowiedział Grabowskizawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama