​Chełm ośrodkiem nauki, technologii i logistyki

numer 2348 - 08.06.2019Gospodarka

Inwestycje Chełm jako miasto przygraniczne ma się stać centrum logistycznym. Został już podpisany z PKP list intencyjny w tej sprawie. Powstanie tu miasteczko medyczne, a także hub technologiczny, gdzie będą otwierać swoje siedziby start‑upy i inkubatory.

W ciągu 20 lat w Chełmie ubyło 13,5 tys. miejsc pracy. Z powodu braku zatrudnienia wyjechało z miasta w ostatnich latach ok. 7 tys. mieszkańców. Obecnie bezrobocie sięga tu 12 proc. Prezydent Jakub Banaszek wierzy jednak w to, że Chełm ma ogromny potencjał rozwojowy. – Już w tym roku ogłosimy powstanie 300 nowych miejsc pracy stworzonych przez miasto, przez samorząd województwa w porozumieniu z rządem i agendami rządowymi – poinformował prezydent.

Jakub Banaszek ma szansę przysłużyć się miastu, bowiem ten 27-letni polityk PiS swoje doświadczenie zdobywał, pracując w gabinetach politycznych dwóch ministrów: przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz oraz zdrowia Konstantego Radziwiłła. W przeszłości był też doradcą premiera Mateusza Morawieckiego.

Współpraca władz Chełma z rządem może przynieść taki efekt rozwojowy, jak na Podkarpaciu, które staje się jednym ze znaczących regionów gospodarczych Polskizawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama