Rodzina oskarżonych

PRAWO \ Afera melioracyjna – niebawem akt oskarżenia

numer 2348 - 08.06.2019Polska

Śledztwo w sprawie afery melioracyjnej dobiega końca. Prokuratorzy zebrali już cały materiał dowodowy. Pierwszy akt oskarżenia trafi niebawem do sądu, jego głównym oskarżonym będzie sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, poseł Stanisław Gawłowski.

Śledztwo w sprawie afery melioracyjnej zostało wszczęte sześć lat temu, jeszcze w okresie rządów koalicji PO-PSL. Z ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynikało, że w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie dochodziło do korupcji i ustawiania przetargów na dużą skalę. Po przejęciu śledztwa przez Prokuraturę Krajową ustalono, że skala przestępczej działalności to 105 ustawionych przetargów na kwotę 600 mln zł. Z ustaleń prokuratury wynika także, że w szczecińskim zarządzie melioracji działała zorganizowana grupa przestępcza kierowana przez dyrektora zarządu Tomasza P., prominentnego działacza PO. Tomasz P. był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Stanisława Gawłowskiego – posła, a zarazem ówczesnego wiceministra środowiska. To właśnie Gawłowski odgrywał kluczową rolę w aferze melioracyjnej.

– Akt oskarżenia będzie dotyczył w głównej mierze przestępstw korupcyjnych Stanisława Gawłowskiego i wszystkich osób z nim powiązanychzawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama