fot. Wikipedia/d

Chaos w opozycji

POLITYKA \ Dziś Rada Krajowa Platformy

numer 2348 - 08.06.2019Temat Dnia

Totalny chaos zapanował w szeregach opozycji. Poszczególne ugrupowania Koalicji Europejskiej nie zgadzają się ze sobą w sprawach fundamentalnych. Idące na razie osobno PSL dziś mówi trójgłosem – Władysława Kosiniaka-Kamysza, Marka Sawickiego i Adama Struzika. Nie dogadali się również Paweł Kukiz, Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec. I tylko jedno się nie zmienia, PiS pewnie prowadzi w sondażach.

Dzisiaj w Warszawie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Na razie politycy największej partii opozycyjnej twardo uznają, że jedynie pełne zjednoczenie jest receptą na zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością. Dlatego można spodziewać się kontynuowania tej linii. Coraz głośniej mówi się o tym, że PO ma po prostu wchłonąć Nowoczesną. To może być o tyle problem, że politycy tej partii są zdecydowanie przeciwko np. programowi Rodzina 500+. Do niezadowolonych sygnał wysłał wczoraj Ryszard Petru, który stwierdził, że jest miejsce w Polsce dla nowej liberalnej partii.

W sojuszu z PO zostanie najpewniej Sojusz Lewicy Demokratycznej. Alternatywą jest sojusz partii lewicowych. Taką propozycję Robertowi Biedroniowi i Włodzimierzowi Czarzastemu złożył Adrian Zandberg. SLD jest jednak uznawane za zwycięzcę wyborów do PE, więc nie pali się do pomysłu. – Nie zmieniam zdania co dwa miesiące. Czasami jest burza, czasami jest grad. Ale generalnie trzeba być konsekwentnym. My zdecydowaliśmy się na funkcjonowanie w dużej koalicji i popieram osobiście tę ideę dalej – stwierdził Włodzimierz Czarzasty w Polsat News. Platforma Obywatelska zachęca do Koalicji wszystkie mniejsze partie, a szczególnie Polskie Stronnictwo Ludowe. To jednak nie jest proste. Oficjalnie ludowcy budują własną chadecką listę. Tyle tylko, że na razie nie widać żadnych efektów, poza zupełnie niespójnymi przekazami różnych politykówzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama