Odważnie występować w obronie wartości

Pielgrzymka Akcji Katolickiej

numer 2349 - 10.06.2019

Na dorocznej 24. pielgrzymce w Częstochowie zgromadzili się członkowie Akcji Katolickiej z całej Polski. Wśród nich była delegacja z archidiecezji wrocławskiej na czele z asystentem kościelnym ks. Łukaszem Piłatem.

Tegoroczna modlitwa przebiegała pod hasłem „Z Maryją idziemy w przyszłość”. Do sanktuarium przybyli: zarząd krajowy Instytutu Akcji Katolickiej z prezes Urszulą Furtak na czele, księża asystenci, prezesi poszczególnych oddziałów, sympatycy stowarzyszenia i przedstawiciele AK z całej Polski. Obecni byli również przedstawiciele Akcji Katolickiej z Anglii. Łącznie w modlitwie uczestniczyło ok. 3 tys. osób.

Przed mszą św. członkowie Akcji Katolickiej ze swoimi sztandarami i emblematami przemaszerowali przez Częstochowę od kościoła św. Zygmunta pod Jasną Górę. Nabożeństwo pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, koncelebrował m.in. bp Mirosław Milewski, krajowy asystent Akcji Katolickiej, a słowa powitania do zebranych pielgrzymów skierował o. Jan, przeor Jasnej Góry, przypominając, że jednym z celów Akcji Katolickiej jest pogłębienie życia religijnego. – Waszym zadaniem jest także kształcenie działaczy społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych – dodał przeorzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama