Sparta wygrywa, ale okupuje zwycięstwo kontuzją

numer 2349 - 10.06.2019

W pierwszym rewanżowym spotkaniu PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław pokonał na wyjeździe Speed Car Motor Lublin 48:42. Tym samym wrocławski zespół zgarnął 3 pkt. Nie było to jednak najszczęśliwsze zwycięstwo, bo na początku meczu Tai Woffinden doznał kontuzji.

Był to rewanż za zeszłotygodniowy mecz. Na własnym terenie Sparta pokonała lublinian 47:43. Choć wrocławianie zdobyli dwa punkty, to popularne Koziołki miały solidne podstawy, by myśleć nie tylko o wygranej u siebie, ale też o punkcie bonusowym (w Ekstralidze punkt bonusowy dostaje ten zespół, który okaże się lepszy w dwumeczu). Stadion przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie to trudny teren, a Betard na wyjazdach spisuje się gorzej niż na Olimpijskim. Okazało się jednak, że całą pulę zgarnęła ekipa z Dolnego Śląska.

Początek meczu był bardzo nieszczęśliwy dla Sparty. Już w pierwszym biegu Tai Woffinden doznał kontuzji po kraksie z Grigorijem Łagutą. Rosjanin został wykluczony z powtórki, ale brytyjski mistrz świata musiał pojechać do szpitala na badania. Po meczu sam zawodnik podzielił się wynikami: –Opuściłem szpital w nocy i przejechałem trasę 500 km do Wrocławia, gdzie miałem konsultacje ze specjalistami od urazów kręgosłupazawartość zablokowana

Autor: Dawid Paluch


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się