Bez stylu, ale z wynikami

Euro 2020 \ Po wygranej 1:0 z Macedonią Północną dziś czeka nas kolejny mecz eliminacyjny z Izraelem

numer 2349 - 10.06.2019Sport

Trzy mecze i trzy zwycięstwa bez straty gola – polscy kibice powinni być zadowoleni z takiego początku eliminacji Euro 2020. Niestety, fatalny styl gry Biało-Czerwonych sprawia, że mimo dobrych wyników na reprezentację spada masa krytyki. Dziś gramy kolejny mecz, z Izraelem, i tylko efektowna wygrana zadowoli kibiców.Żaden selekcjoner reprezentacji Polski w XXI w. nie miał takiego początku eliminacji jak Jerzy Brzęczek – czyli trzech wygranych. Po dwa zwycięstwa w trzech pierwszych meczach kwalifikacji mieli Jerzy Engel (eliminacje MŚ 2002), Paweł Janas (MŚ 2006), Leo Beenhakker (MŚ 2010) oraz dwukrotnie Adam Nawałka – w kwalifikacjach ME 2016 i MŚ 2018.

Brzęczek, choć gra jego drużyny nie budzi zachwytów, może się pochwalić trzema kolejnymi zwycięstwami, na dodatek bez straty bramki. W piątek jego zespół dość szczęśliwie pokonał w Skopju Macedonię Północną 1:0, a wcześniej, w marcu, wygrał w Wiedniu z Austrią 1:0 i w Warszawie z Łotwą 2:0. W rezultacie już po trzech kolejkach jesteśmy blisko awansu do mistrzostw Europy.

Kibice są jednak wybredni. Po dobrym występie na Euro 2016 we Francji wszyscy chcielibyśmy, żeby po wygranych eliminacjach nasza ekipa zagrała o coś więcej. Na pewno nikt nie życzyłby sobie tak żenującego występu, jak rok temu na mundialu w Rosji. A może się tak skończyć, jeśli za rok trafimy na rywali silniejszych niż ci, których mamy teraz w grupie.

Reprezentanci po powrocie z Macedonii Północnej głównie odpoczywali, poza wczorajszym treningiem na Stadionie Narodowym. Wiadomo już, że w dzisiejszym meczu z Izraelem zagramy w nowych, jubileuszowych koszulkach. Zostały one zaprezentowane piłkarzom podczas uroczystej sobotniej kolacji, którą razem z reprezentacją zjadł prezes PZPN Zbigniew Boniek. Koszulki są podzielone pionowo na dwie części – połowa jest biała, a połowa czerwonazawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama