​Turcy sensacyjnie ograli mistrzów świata

numer 2349 - 10.06.2019Sport

Euro 2020 Wyjazdowa porażka Francji, mistrza świata w piłce nożnej z 2018 r., z Turcją 0:2 była największą niespodzianką sobotnich meczów eliminacji Euro 2020. Nie zawiedli natomiast inni faworyci: Belgia, Niemcy, Włochy i Chorwacja.

Losy meczu Turków z Trójkolorowymi w grupie H rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kaan Ayhan i Cengiz Ünder. Turcja, podobnie jak Polska, w trzech meczach zdobyła komplet punktów i nie straciła jeszcze gola (bilans 8–0). W grupie C komplet punktów zgromadziły Irlandia Północna (9) i mający jedno spotkanie mniej Niemcy (6).

W sobotę Irlandia Północna pokonała na wyjeździe Estonię 2:1, choć długo przegrywała po golu byłego zawodnika Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok Konstantina Vassiljeva. Z kolei faworyzowani Niemcy nie mieli kłopotów w Borysowie, gdzie pokonali Białoruś 2:0. Gole strzelili Leroy Sané i Marco Reus. Swojej drużyny w tym spotkaniu nie mógł poprowadzić trener Joachim Löw, który niedawno doznał kontuzji podczas ćwiczeń na siłownizawartość zablokowana

Autor: paw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama