fot. Włodzimierz Wasyluk/Gazeta Polska

PKO BP prześcignął Deutsche Bank

BANKOWOŚĆ \ To pokazuje, jak silna jest obecnie polska gospodarka

numer 2349 - 10.06.2019Gospodarka

Największy polski bank PKO BP prześcignął właśnie niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej – napisał na Twitterze Tomasz Wyłuda, dyrektor biura doradztwa inwestycyjnego w Crédit Agricole. Ekspert dodał, że w przeciwieństwie do PKO BP niemiecki bank nie radzi sobie w nowym otoczeniu regulacyjnym.

Jeszcze kilka lat temu Deutsche Bank był nawet 20-krotnie większym bankiem pod względem kapitalizacji niż największy polski bank. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Podczas czwartkowej sesji giełdowej oba banki były warte na giełdzie po mniej więcej 52 mld zł, ale w pewnym momencie wartość PKO BP okazała się wyższa.

– Ostatnie lata były dla niemieckiego banku dosyć słabe, a dla PKO BP dosyć dobre – przypomniał Wyłuda. W jego opinii w najbliższych miesiącach raczej nie zanosi się na poprawę dla niemieckiego giganta. – Deutsche Bank ma problemy i prawdopodobnie będzie musiał się połączyć z innym niemieckim bankiem, być może z Commerzbankiem – wówczas wartość tej grupy znowu wzrośnie – ocenił ekspert.

Jednak do takiej fuzji na razie nie dojdziezawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama